Dzień Aktywności Ruchowej 2022

Ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Zalecana przez WHO ilość ruchu dla zdrowia dzieci i młodzieży to 1 godzina dziennie. W ramach akcji prozdrowotnej Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów klas 4-8 Dzień Aktywności Ruchowej.

Głównym celem wydarzenia było promowanie zachowań prozdrowotnych, aktywności sportowej, integracja zespołów klasowych oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości. Uczniom zostały zaproponowane stacje zadaniowe, przy których mogli się wykazać swoimi umiejętnościami sportowymi i wykonać różne zadania na miarę swoich możliwości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej!