Narodowe Czytanie 2022

Na początku września wzięliśmy udział w akcji Narodowego Czytania 2022. Lekturą tej edycji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wspólnie czytaliśmy „Panią Twardowską”, „Powrót taty”, „Romantyczność”, „Świteziankę” i „Lilije”. Po lekturze utworów pracowaliśmy w grupach i projektowaliśmy okładki książek. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych, których zaprosiliśmy do wysłuchania ballad w wykonaniu uczniów klasy 8b. W ten sposób jako szkoła włączyliśmy się w jubileuszowe obchody dwusetnej rocznicy pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które wyznaczają początek polskiego romantyzmu.

Podczas realizacji zadania wykorzystaliśmy aparat oraz tło fotograficzne z zasobów Laboratoriów Przyszłości.