Zdrowa dieta dzieci zaczyna się od świadomych wyborów – spotkanie z dietetykiem

Zdrowa dieta dzieci zaczyna się od świadomych wyborów – spotkanie z dietetykiem.

W dniach 5 i 7 pazdziernika 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 4. im. św. Jadwigi Królowej w Myślenicach odbyło się spotkanie dzieci z Panią Dominiką Gaura, dietetykiem Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie w Myślenicach.

Pani dietetyk porozmawiała z dziećmi na temat tego co warto jeść aby organizm dziecka, ale też człowieka był prawidłowo odżywiony i zdrowy. Szczególna uwaga została poświęcona warzywom, owocom, mleku, produktom z pełnego ziarna, wodzie, napojom słodkim no i oczywiście aktywności fizycznej.

Dzieci podczas spotkania poznały talerz i piramidę zdrowego odżywiania. Pani dietetyk przygotowała dla dzieci również ciekawe guiz’y, konkursy i teleturnieje, które miały sprawdzić wiedzę dzieci. Odpowiadały na pytania bardzo sprawnie, działały z uśmiechem na twarzy. Na sam koniec, Pani dietetyk rozdała dzieciom ważne wskazówki dotyczących zdrowego odżywiania już tym razem dla rodziców.  Zdrowa dieta dzieci również zaczyna się od świadomych rodziców. :)

Muszę przyznać, że dzieciaki są niesamowicie wyedukowane w aspekcie zdrowego odżywiania i wiedzą, co jest warto jeść a czego nie. Myślę, że to w dużej mierzę zasługa cudownych Pań Nauczycielek, które tak wiele opowiadają im na ten temat – mówi Pani dietetyk.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem i pamiątkowym zdjęciem.