Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W dniu 19.10.2022 r. po raz kolejny włączyła się w organizację tego wydarzenia Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach. W poprzednich latach na terenie placówki odbywały się konkursy plastyczne, a w tym roku nawiązując do motta Wiara to decyzja, która angażuje całą egzystencję obejrzeliśmy przedstawianie o bł. Stefanie Wyszyńskim. Człowieku, którego nauczanie jest tak bardzo aktualne dla współczesnego człowieka.
Uczniowie klasy ósmej przedstawili najważniejsze wydarzenia związane z życiem błogosławionego. Wspominali o istotnych problemach, z którymi kardynał Stefan Wyszyński zwracał się do społeczeństwa.  Tak wiele z tych zagadnień jest ponadczasowych i można odnieść do dzisiejszego życia.

W trakcie inscenizacji widzowie mogli zobaczyć miejsca związane z życiem błogosławionego, podczas prezentacji czy włączyć się w śpiew razem z zespołem muzycznym Bemole, który przygotował kilka pieśni religijnych.
Warto przypomnieć słowa błogosławionego kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia
Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! - serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze nie dając się spętać żadną niewolą.
- Pamiętajcie - orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko. ...
- Pamiętajcie, że i Wy jesteście z pokolenia orłów.
Niech te słowa będą refleksją nad tym, co możemy zrobić do siebie, dla szkoły, dla rodziny, dla Ojczyzny.