Tydzień Biblioteki

W dniach od 17 do 21 października odbył się ,,Tydzień Biblioteki’’.  Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała szereg działań promujących  książkę i czytanie. Został przygotowany ,,Kącik ciekawej książki’’. Chętni uczniowie  wybierali z kącika utwory, czytali  fragmenty, a następnie wykonywali do nich  ilustracje. Uczniowie klasy 7a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której  poznali  budowę książki, a także projektowali okładki do swoich ulubionych utworów. Ponadto dzieci z klas I-VIII rozwiązywały krzyżówki, rebusy, zagadki, kodowanki dotyczące biblioteki i książek. Nauczyciel bibliotekarz  w wyznaczonym czasie  czytał  chętnym uczniom  z klas młodszych bajkę terapeutyczną ,, Razem raźniej i przyjaźniej’’ .Następnie prowadził z dziećmi  pogadankę na temat przeczytanej historii. Czytelnicy klas IV-VI wykonywali plakaty przedstawiające bibliotekę marzeń. Najmłodsi wychowankowie tworzyli ,,Laurki dla biblioteki’’. Prace uczniów  zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.