Cykl lekcji o wynalazkach w klasie 1b

Uczniowie klasy 1 b w czasie cyklu lekcji o wynalazkach, dowiedzieli się kim był Louis  Pasteur. Obejrzeli film z cyklu” Byli sobie wynalazcy”, a w czasie kolejnych lekcji porozmawiali o zdrowym żywieniu i poznali proces pasteryzacji. Własnoręcznie zrobili sok, który został rozlany do dwóch słoików.  Jeden z nich został poddany pasteryzacji, drugi nie.  Uczniowie w czasie kolejnych dni obserwowali, co dzieje się z przygotowanymi przez nich przetworami. Na kolejnych zajęciach dzieci dokonały obserwacji mikroskopowych i dowiedziały się czym są zarazki i bakterie, oraz jakie znaczenie dla ich identyfikacji i zwalczania mają obserwacje mikroskopowe.

L. Pasteur jest kolejną po Leonardo da Vincim postacią, z której dokonaniami zetknęli się uczniowie klasy 1 b.W czasie lekcji związanych z pierwszym bohaterem dzieci, oprócz poznania tej postaci, mieli okazję poczuć się jak prawdziwy malarz, ale także mogli pobawić się w wynalazców i konstruowali własne wynalazki inspirując się rysunkami Leonarda.

W kolejnych miesiącach poznają wiele osiągnięć i osobowości związanych ze światem nauki.

Laboratoria przyszłości - pomoce wykorzystane w czasie lekcji: zestaw noży, talerze, kubki, łyżki, waga, mikroskop, klocki konstrukcyjne.