"Mamy NIEPODLEGŁĄ"

Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie i radośnie zaangażowali się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. W ramach akcji społecznej Mamy Niepodległą! przyszli do szkoły przebrani za słynnych Polaków, w ich strojach dominowały barwy biało-czerwone oraz kotyliony. Każdy miał też możliwość wysłania kartki okolicznościowej do rodziny i znajomych promującej radosne świętowanie tego wielkiego wydarzenia.
Młodzież z klas 4-8 wzięła udział w grze dydaktycznej 11 listopada Stacje Zadaniowe. Rywalizacja polegała na  rozwiązaniu wielu łamigłówek i zadań związanych z historią Polski z czasów dążenia do odzyskania niepodległości. Następnie uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne z chórem Bemole podczas montażu słowno-muzycznego Niepodległa, Niepokorna. Spotkanie przypomniało, jak ważne jest, by doceniać i dbać wolność swojej Ojczyzny.

Uczniowie wzięli również udział w uroczystej Mszy Świętej w Intencji Ojczyzny, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej oraz w Rajdzie Patriotycznym samochodów zabytkowych szlakiem pamięci związanym z odzyskaniem Niepodległości .