Wyróżnienie w konkursie fotograficzno-filmowy "Miej na to wpływ"

Przedmiotem konkursu było wykonanie fotografii na temat zagrożeń społecznych wśród dzieci i młodzieży oraz ich zaangażowanie w tworzenie programów profilaktycznych w gminie Myślenice.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości wśród młodzieży o zagrożeniach występujących w społeczeństwie oraz uwrażliwienie ich na krzywdę drugiego człowieka. Wzmocnienie poczucia sprawczości u uczestników oraz rozwój zainteresowań wśród młodzieży zamieszkałej na terenie gminy Myślenice. Stworzenie możliwości wyrażania swoich pasji i artystycznych zainteresowań związanych z fotografią.

Uczeń naszej szkoły z klasy 8 B Henryk Rachtan wziął udział w  konkursie.  We wrześniu i październiku 2022 roku na terenie naszej Gminy Myślenice miał okazję podjąć działania i przemyśleć jakie występują zagrożenia społeczne. Jego refleksje zostały docenione i praca została wyróżniona, a można ją zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach oraz w Galerii Stowarzyszenia MGFoto.