Półfinały województwa małopolskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinałach województwa małopolskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców, które odbyły się 15.12.2022 r. w Hali „Gorce” w Nowym Targu. Drużynę reprezentowali: Dominik Obajtek (8b), Tomasz Pająk (7a) oraz Piotr Majdak (8a).

Do turnieju przystąpiło 6 drużyn z województwa małopolskiego. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Mecze indywidualne zawodników oraz debel rozgrywany był do dwóch wygranych setów. O zwycięstwie decydowały trzy wygrane mecze. Chłopcy walczyli o każdy set a nawet punkt, ponieważ o zwycięstwie w turnieju decydowały nie tylko zwycięskie mecze ale też ilość wygranych setów. Do ostatniego meczu w turnieju nie było wiadomo kto zajmie 2, 3 a nawet 4 miejsce.

Ostatecznie chłopcy zajęli II miejsce w turnieju i awansowali do finałów województwa małopolskiego, które odbędą się w kwietniu w Limanowej. Będziemy trzymali kciuki za naszą ekipę.