Muzealne bale czyli wszystko o karnawale!

31 stycznia 2024r. uczniowie kl. 3a odwiedzili  Muzeum Niepodległości aby uczestniczyć w lekcji o karnawale oraz w warsztatach plastycznych. Na samym początku, żeby poczuć karnawałowy klimat wszyscy dostaliśmy kolorowe czapeczki. W czasie muzealnej zabawy, która pozwoliła odbyć podróż w odległe zakątki świata dzieci dowiedziały się o wyjątkowych zwyczajach chyba najbardziej radosnego, barwnego i roztańczonego okresu w czasie roku — czyli o karnawale. Wykonując kolejne zadania mogliśmy zapoznać się ze zwyczajami obowiązującym w Wenecji, Rio de Janeiro, czy Danii podczas świętowania karnawału. Nie zabrakło również podróży w nasze staropolskie obrzędy kultywowane podczas zapustów. Wśród  balonów, serpentyn, barwnych strojów  wróciliśmy do czasów, gdy na myślenickich ulicach możliwe było zobaczenie karnawałowego korowodu. Podczas warsztatów plastycznych  każdy uczeń wykonał wyjątkową maskę.