Zdobywamy cenną wiedzę! - zajęcia w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach

Uczniowie klas 5a i 5b w poniedziałek, 05.02.2024r., wzięli udział w projekcie „Akcja: edukacja” dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Małopolski realizowanym w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa i wiedzy przeciwpożarowej na interaktywnej ścieżce edukacyjnej, gdzie uczyli się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych na co dzień oraz w zajęciach edukacyjnych z elementami pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli im uniknąć niebezpiecznych sytuacji w domu, na akwenach wodnych, w lesie oraz w ruchu drogowym. Uczniowie mogli też wcielić się w rolę strażaków gaszących ogień.