Dzień Świadomości Autyzmu

„Każde dziecko może stać się pięknym motylem kiedy damy mu szansę, czas, cierpliwość, akceptację i miłość”

Jak co roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym dniem w klasie 6a została przeprowadzona lekcja na temat autyzmu. Uczniowie zapoznali się z pojęciem autyzmu, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Poznały problemy z jakimi zmagają się osoby w spektrum i ich trudnościami w rozumieniu świata. Na zajęciach została przedstawiona prezentacja multimedialna „Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie” oraz film edukacyjny „Autyzm”. Uczniowie mogli zadawać pytania i pogłębić wiedzę w tym zakresie.

Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2008 r. przez ONZ po to, by propagować wiedzę na temat autyzmu i budować wrażliwość społeczną. Celem akcji podejmowanych w tym dniu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.