Wielka wyprawa 3a z książką „Afryka Kazika”

Klasa 3a zakończyła przygodę z lekturą pod tytułem „Afryka Kazika”. Autor, Łukasz Wierzbicki zaprosił nas na afrykańską wyprawę, którą w latach 1931-1936 odbył rowerem polski podróżnik Kazimierz Nowak.  Czytanie książki rozpoczęliśmy na jednej z lekcji w towarzystwie przytulanek i maskotek – afrykańskich zwierząt. Uczniowie tworzyli leporello o „Afryce Kazika” pełne zagadek, krzyżówek, map i rebusów oraz pracę plastyczną pt. „Zachodzące słońce na sawannie”.  Sporządzali również przepisy na zupę z szarańczy. Na koniec spotkania z lekturą nauczyli się śpiewać piosenkę w języku suahili i wykonali wesoły taniec. Zachęcamy dzieci, które uwielbiają podróże i odkrywanie oraz z ciekawością patrzą na świat, do przeczytania tej przygodowej książki.