Światowy Dzień Zdrowia

W dniu 8 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia, który miał na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństwa, ukazanie działań zmierzających do jego poprawy, uświadomienie nam, że każdy z nas ma prawo do opieki zdrowotnej, do czystego środowiska i czystej wody. W tym dniu dzieci z obu świetlic uczestniczyły w prelekcji dotyczącej dbania o zdrowie i przestrzegania zasad, które w tym mogą pomóc (zdrowe odżywianie się,  dbanie o aktywność fizyczną, odpowiednia ilość snu, picie wody, profilaktyka zdrowotna itp….). Dodatkowo dzieci wykonywały kolorowanki związane z tematyką zdrowotną, jak również uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych przy muzyce. Tym działaniom przez cały czas towarzyszyły piosenki o tematyce zdrowotnej.  Na zakończenie tych aktywności uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zorganizowanej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.