Kapnij dla Afryki

Dziś w naszej szkole gościliśmy założyciela Fundacji Kapnij Dla Afryki - Pana Ireneusza Markowskiego, który od kilku lat pomaga w Afryce.

W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas 1-8, dotyczyła ona pomocy w Afryce, szczególnie w Kenii.  Uczniowie poznali trudności życia codziennego: susza, brak wody, żywności.  Fundacja Pana Ireneusza zajmuje się przede wszystkim budowaniem studni, których zbudowano już ponad 20 oraz wydawaniem posiłków dla zagłodzonych dzieci. Uczniowie naszej szkoły wspólnie ze szkolnym wolontariatem pod opieką Pań Magdaleny Jaśkowiec i Małgorzaty Nowak-Grzybek podejmą się pomocy afrykańskim dzieciom (zbiórki pieniężnej oraz przyborów szkolnych: długopisy, kredki, kolorowanki).

Dziękujemy za spotkanie!