Żywa lekcja historii w Muzeum Auschwitz-Birkenau

18 kwietnia 2024 klasa 8 wzięła udział w wyjeździe do Oświęcimia. Celem tego wyjazdu było poznanie miejsca, które stało się symbolem holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach i innych narodowościach. Uczniowie zaczęli zwiedzanie od przejścia przez bramę z napisem „ ARBEIT MACHT FREI”. Następnie udali się do bloków obozowych. W trakcie wycieczki młodzież poznała historię powstania i cel założenia obozu. Dowiedziała się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu obozu. Uczestnicy byli pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyli i usłyszeli od Pani przewodnik. Każdy z uczniów klasy VIII na pewno zapamięta lekcję historii w Muzeum Auschwitz-Birkenau.