Spotkanie z Wiślakami

W czwartek,  6 września,  naszą szkołę odwiedzili piłkarze Wisły Kraków. Mieliśmy okazję gościć kapitana Wisły: Rafała Boguskiego oraz piłkarzy: Tibora Halilovica i Patryka Plewkę. Podczas spotkania goście opowiadali między innymi o tym, jak zostali piłkarzami, jak wygląda dzień piłkarza i w jaki sposób  przygotowują się do meczu.

Zaskoczył nas Tibor Halilović - piłkarz rodem z Chorwacji, który od dwóch lat jest w zespole Wisły. Okazało się, że Tibor, nie tylko biegle mówi po angielsku i całkiem swobodnie po polsku, ale przede wszystkim zainwestował w swoje wykształcenie. Football traktuje jako pasję, dlatego ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie i aktualnie jest absolwentem studiów dziennikarskich. Podobnie o sobie i swoich planach mówił Patryk Plewka, który przygotowuje się do egzaminu dojrzałości, a potem planuje swoją przyszłość związać z uniwersytetem. Okazuje się, że na poziomie wyczynowym sport można godzić z nauką, czego dowiedli młodzi i ambitni sportowcy. Zawodnicy wspólnie z uczniami uczestniczyli w kilku konkursach piłkarskich, a na koniec wraz ze Smokiem pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy. Dziękujemy im za przybycie do naszej szkoły i obiecujemy, że kibice Białej Gwiazdy nie zawiodą!