Poznajemy robota Photon i uczymy się go programować

Na lekcjach Informatyki uczniowie mogli zaprzyjaźnić się z robotem Photon, a to szansa, aby przekonać się o tym, że programowanie jest dziecinnie proste. Młodzież wybrała się w niezapomnianą podróż do świata kodów.

1) Photon Draw

2) Photon Badge

3) Photon Blocks

4) Photon Code

5) Python

6) Scratch

Zadaniem było rozpoznawanie kolejnych funkcjonalności Photona. Wszystko odbywa się jednak w formie zabawy, a nie przymusu nauki. Uczeń bawiąc się, jednocześnie nieświadomie się uczy, a nie od dziś wiadomo, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów przyswajania wiedzy i nowych umiejętności.

Obsługa Photona sprowadza się do nauki programowania. Są to podstawy na tyle ważne, że znacznie ułatwiają poszerzanie wiedzy i umiejętności na kolejnych etapach edukacji. Przy okazji nauki programowania z Photonem dziecko zdobywa również takie umiejętności, jak: rozwijanie zdolności logicznego myślenia, kreatywność oraz nauka cierpliwości i skupienia.

Warto przypomnieć, że programowanie to jedna z kompetencji przyszłości. Nauka programowania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się naszym dzieciom w przyszłości. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest tak samo ważna, jak nauka czytania i matematyki. Ucząc dzieci programowania i robotyki, dajemy dzieciom bezpieczną przyszłość. Umiejętność programowania i logicznego myślenia dziecko będzie mogło wykorzystać w swojej przyszłej karierze naukowej i zawodowej.