XI Samorządowy Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Miło mi zakomunikować, że w ramach XI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, spośród piętnastu Wolontariuszy, którzy prezentowali swoje dokonania w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, wybrano ścisłą ósemkę, wśród której zalazły się trzy nasze wolontariuszki: Agnieszka Gogól 3b, Justyna Kania 3a i Martyna Żądło 3a

Jak same przyznają, było to dla nich bardzo ciekawe i emocjonujące doświadczenie. W dniu 25 IV wszyscy wolontariusze udali się do Biblioteki Miejskiej im. Ks. Jana Kruczka w Myślenicach na podsumowanie Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, gdzie Laureaci konkursu mogli jeszcze raz - przed licznie zgromadzoną publicznością - podzielić się swoimi dokonaniami związanymi z pracą wolontaryjną, a przybyli goście mogli zobaczyć, że zaangażowanie na rzecz innych jest też doceniane i zauważane.

W tym miejscu warto dodać, że spośród całej Ósemki wolontariuszy - wybrano tego najlepszego i… została nim: NASZA WOLONTARIUSZKA AGNIESZKA GOGÓL z kl. III B. To ona też w konsekwencji wyboru jury wyjechała w dniu 6 IV do Warszawy, gdzie reprezentowała nasz Powiat na kolejnym szczeblu przesłuchań konkursowych. Dodatkowo Agnieszka ma też możliwość wyjazdu na Galę „Ośmiu Wspaniałych" do Gdańska w dniach 16-18 VI 2017r., gdzie czekają ją liczne atrakcje i uczestnictwo w wyborze najlepszego Wolontariusza Roku spośród krajowej ósemki. Jako opiekun wolontariatu jestem dumna z osiągnięć moich wolontariuszy i życzę im z całego serca wspaniałych wyborów w życiu i wszystkiego najlepszego.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:
                                                                                                    mgr Magdalena Jaśkowiec