Wycieczka klasy 1c - dwudniowa bez noclegu :)

W dniu 23 maja  2017r. odbyła się pierwsza wycieczka w Tatry, w której wzięły udział klasy: 1c oraz 1b. Trasa wycieczki wiodła Doliną Kościeliską, a więc od przysiółka Kiry do schroniska Ornak, mniej więcej około 15 km. Grupie uczniów przewodził przewodnik, który interesująco i bardzo bogato opowiadał. W trakcie wędrówki do schroniska, zaskoczył nas deszcz, który wydawało się, że będzie krótki. Troszkę zmoczeni, ale niezmęczeni dotarliśmy do schroniska. Jest to Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak, bardzo charakterystyczne, drewniane, gdzie można odpocząć i poczuć niezwykły nastrój. Po krótkim odpoczynku i posileniu, udaliśmy się w drogę powrotną, którą pokonaliśmy bardzo szybko z powodu burzy, gradu i intensywnego opadu deszczu, który towarzyszył nam cały czas. Wycieczka nie była bardzo męcząca, ale obcowanie z przyrodą, z górami i lasami daje pełny relaks, a zmęczenie, które mogło odczuć się w domu to sama przyjemność.

W środę 14 czerwca odbyła się druga część wycieczki. Tym razem pojechaliśmy do Krakowa, by zrealizować dwa punkty programu tj.  Park Trampolin GoJump oraz kino. Pierwszą atrakcją był Park Trampolin. Na miejscu uczniowie przebrali się w stroje sportowe i przystąpili do rozgrzewki. Najlepsza zabawa zaczęła się jednak chwilę później, przy basenie z piankami, gdzie wszyscy spędzili dużo czasu. Godzina minęła bardzo szybko, bo Park Trampolin stwarzał wiele okazji do ruchu i zabawy - boisko do koszykówki, piłki ręcznej czy worek treningowy na środku trampolinowego pola - przetestować trzeba było wszystko. Animator pokazał grupie wszystkie atrakcje, a także w trakcie wymyślał szereg zabaw, a także różne konkurencje. Następnie w szybkim tempie udaliśmy się do kina Cinema City, gdzie większość oglądnęła film – dramat romantyczny „Ponad Wszystko”. Wyjazd był świetny i wszyscy rewelacyjnie się bawili.