Dzień Biblioteki

W środę 21 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Biblioteki. Przebiegał on według wcześniej ustalonego harmonogramu i miał na celu promocję czytelnictwa. Zadaniem klas było między innymi:  zaprojektowanie w sposób niebanalny okładki ulubionej książki, przebranie się za ulubionego bohatera literackiego, czytanie ulubionego fragmentu, a także przygotowanie haseł promujących czytelnictwo wśród nastolatków. Chętni uczniowie redagowali dowolną formę literacką poświęconą tematowi: "Książka jest dobra na wszystko". Mógł to być esej, opowiadanie, wiersz czy rozprawka. W specjalnie przygotowanych salach odbywała sie projekcja adaptacji filmowych, które wcześniej zostały wybrane przez zainteresowane osoby. Uczniowie jak zwykle odpowiedzieli wieloma ciekawymi pomysłami, które można zobaczyć na zdjęciach poniżej.