Integracyjny wyjazd w Pieniny

W dniach 13-14 czerwca 2023 uczniowie klasy 7a wybrali się na dwudniową wycieczkę do Krościenka nad Dunajcem zorganizowaną w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.

Głównym celem wyjazdu była integracja uczniów polskich i ukraińskich, poznanie kultury, promowanie aktywnego wypoczynku oraz rozbudzanie zainteresowania bogactwem i pięknem Pienin.

Pierwszego dnia uczniowie wykorzystując sprzyjającą aurę zasiedli w 12 osobowych pontonach i  około 3h spływali przełomem Dunajca pomiędzy szczytami Pienin. Trasa była bardzo widokowa i  liczyła około 25 km z Sromowce Wyżne do Krościenka. Po rafftingu odbył się krótki spacer po Krościenku, a po powrocie do Domu Wycieczkowego SKS "Sokolica" uczniowie spędzali wspólnie czas podczas gier zespołowych, indywidualnych, tańcu Belgijki oraz grillowaniu.

Drugiego dnia uczniowie udali się na na pieszą wycieczkę z licencjonowanym  przewodnikiem górskim najpopularniejszą trasą Pienin: Krościenko-Trzy Korony-Krościenko. W trakcie wycieczki podziwiali bogatą florę i faunę Pienińskiego Parku Narodowego w tym  wspaniałe panoramy górskie radując oczy ich różnobarwnym kwieciem.  Po 2,5 godzinnej wędrówce zdobyli  najwyższy szczyt Pienin Trzy Korony, który jest  najliczniej odwiedzanym szczytem górskim w Polsce (982 m n. p. m) z którego rozpościera się przepiękna panorama krajobrazowa na polską i słowacką część Pienin.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Smutno było wyjeżdżać z tak urokliwego miejsca. Na pewno jeszcze tam wrócimy.