Wyniki naboru do programu

Wojewoda Małopolski w dniu 8 marca 2024 r. ogłosił listę podmiotów objętych wsparciem finansowym w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Na realizację Programu w 2024 r. w województwie małopolskim została przyznana kwota 2 921 527 zł.

Na podstawie rekomendacji Zespołu do spraw oceny wniosków o udzielenie finansowego na zakup książek do m.in. placówek wychowania przedszkolnego oraz bibliotek szkolnych Wojewoda Małopolski podjął decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego 194 placówkom wychowania przedszkolnego, 312 szkołom oraz 3 filiom bibliotek pedagogicznych.

Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie dla 7 placówek wychowania przedszkolnego oraz dla 4 bibliotek szkolnych.

Nasza szkoła otrzymała następujące wsparcie finansowe:

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myślenicach - 12 000 zł (koszt całkowity realizacji zadania: 15 000 zł)

Oddział przedszkolny w SP 4 - 2 500 zł (koszt całkowity realizacji zadania: 3 125 zł

Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych, zakup wyposażenia do biblioteki, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo.