Drogi Myśleniczan w budowaniu Niepodległej

12 października 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w grze terenowej Drogi Myśleniczan w budowaniu Niepodległej, której finalnym produktem będzie multimedialna wystawa poświęcona Myśleniczanom, którzy przyczynili się do budowania Niepodległej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i każda z nich udała się w miejsca związane z upamiętnieniem osób, które swoją zwyczajną pracą przyczyniły się do rozwoju naszego miasta. Swoją wizytę złożyli na kopcu Piłsudskiego w Osieczanach, gdzie poznali historię jego usypania, odszukali groby Rajmunda Bergela, Jana Dunina Brzezińskiego, Edwarda Kleberta, Andrzeja Marka i powiązali ich nazwiska ze współczesnymi miejscami upamiętniającymi ich cześć, poznali historię TG Sokół oraz umiejscowili właściwą lokalizację Pomnika Niepodległości. Jak się okazało widnieje na nim nazwisko dziadka jednej z uczestniczek gry. Nasza młodzież nie zapomniała również o tragicznych losach Myśleniczan z okresu II wojny światowej. Również im poświecili swoją uwagę, zgłębili historię tragicznie pomordowanych przez hitlerowców oraz funkcjonariuszy UB.

Poniżej krótka fotorelacja, a na produkt finalny tejże gry musimy poczekać do 11 listopada.